Menüsü

Turkishairlines

1

Online check-in

 

 

Online check-in işlemleri, uçağın kalkış saatinden 24 saat önce başlar; kalkışa 90 dakika kala sona erer. Aynı rezervasyon kaydında (PNR) olmak koşuluyla, bir defada en fazla sekiz yolcu için Online check-in yapılabilir.

Online check-in yapmış olan yolcular havalimanında biniş kartlarını almak ve bagajlarını teslim etmek için kendilerine tahsis edilmiş olan Online check-in bankolarına başvurmalıdırlar. Bu bankolar uçuşun kalkış saatine dış hatlar için 60 dakika, iç hatlar için ise 45 dakika kala check-in işlemlerine kapatılmaktadır. Lütfen havalimanına geliş saatinizi, bu işlemlerin yanı sıra, havalimanı güvenlik taramaları için gereken süreyi de hesaba katarak planlayınız.

Online check-in bankolarının olmadığı havalimanlarında ‘Business Class’ kontuarını kullanabilirsiniz (Singapur Havalimanı hariç).

Biniş kartını basmış olan yolcular ise, bagajları yoksa güvenlik kontrolünden geçerek doğrudan uçuş kapısına gidebilirler. Yolcuların bagajları olması durumunda bu bagajların "Bagaj teslim" bankolarında veya Online check-in kontuarlarında teslim edilmesi gerekmektedir. Bagaj teslimatından sonra uçuş kapısına gidebilirler.